Хімія в косметичці

Косметика (від грец. — мистецтво прикрашати) — речовина, що використовується для поліпшення зовнішнього вигляду або запаху людського тіла. До косметики входять: креми для тіла, лосьйони, порошки, парфуми, помади, лаки для нігтів, туш для вій, тіні для повік, кольорові контактні лінзи, фарби для волосся, лак і гелі для волосся, дезодоранти, дитячі засоби, масла, солі для ванн і багато інших видів продукції. Виробники розрізняють декоративну косметику та косметику для догляду за шкірою тіла. 
Історія створення косметики йде з глибокої давнини. Перші згадки приходяться на ІІІ-ІІ тисячоліття до н.е. У Єгипті, під час розкопок, були знайдені перші креми, а також фарби із сурми й сажі для повік. У гробницях фараонів зберігалися туалетні коробочки з повним набором баночок, тарілочок, ложечок. 
Багато косметичних засобів були не лише декоративними, але й мали лікувальні властивості. Відома цариця Клеопатра написала книгу про косметику і заснувала для виробництва парфумерних виробів цілу фабрику. Так, для запобігання сивини використовували жир чорних змій, кров чорних биків та яйця сорок і ворон. Стародавні перукарі були впевнені, що мазі, виготовлені на основі лев’ячого жиру, сприяють густоті і росту волосся. Цінувалися мазі, до складу яких входили риб’ячий жир, порошок із копит ослів. Ці засоби були предметами експорту й продавалися за великі гроші.
У сучасній косметології застосовуються препарати, що стимулюють функцію шкіри і запобігають її старінню. У сучасних косметичних засобах містяться біологічно активні речовини: вітаміни, гормони, ферменти, рослинні і цілющі екстракти. Умілий підбор косметичних засобів і їхнє правильне застосування допомагають підкреслити природну красу людини і сховати деякі недоліки.

Немає коментарів:

Дописати коментар