Правила зберігання товарів побутової хімії

Ні для кого не секрет, що з огляду на потенційну небезпеку миючі та чистячі засоби повинні зберігатися в особливий спосіб. Незважаючи на це, мало хто педантично слідує інструкціям зберігання, прикладеним до будь-якого сучасного продукту побутової хімії. І до речі, дуже часто розплачується за це отруєннями, головними болями, нездужанням. Гаразд якщо це трапляється у дорослого. А якщо недбало зберігається хімію знайде дитина?
Часто миючі засоби запасаються на майбутнє. У кожного сучасного жителя існує запас чистячих засобів, що включають в себе пральні порошки, мило, фарби, засоби для виведення плям і багато іншого. Однак, велика частина з нас забуває про те, що кожен засіб має свій термін придатності, перевищення якого не тільки знижує якість товару, впливає в гіршу сторону на його властивості, а й негативно позначається на стані здоров'я людей, які проживають в приміщенні, де застосовується засіб , або використовують речі, випрані, очищені миючим засобом.
Перш ніж відкласти засіб для чищення на «дальню полицю», необхідно уважно вивчити до нього інструкцію, що регламентує правила зберігання. В майбутньому правила зберігання потрібно ретельно дотримуватися і регулярно перевіряти продукцію на закінчення терміну придатності, при перевищенні якого найкраще буде миючий засіб викинути.

При зберіганні синтетичних миючих засобів важливо пам'ятати чотири основних правила:

1. Перше, що слід зробити при зберіганні миючих засобів - огородити місце зберігання від доступу дітей. Також необхідно провести ревізію вже наявних запасів і у разі виявлення підписаних ємностей викинути їх. Якщо хімікату залишиться невелика кількість, то краще все-таки позбутися від нього, так як при перенесенні засобів побутової хімії в меншу за обсягом ємність дуже часто точне найменування забувається. Категорично забороняється зберігання синтетичних миючих засобів в безпосередній близькості від продуктів харчування, води і посуду.
2. Обов'язково зверніть увагу на зберігання порошкових засобів побутової хімії. Порошок небезпечні тим, що при невеликому фізичному впливі можуть підніматися в повітря і поширюватися по житловому приміщенню. Саме це в більшості випадків є причиною виникнення алергічних реакцій, особливо у дітей. Правила зберігання порошкових засобів дуже прості: необхідно забезпечити герметичність упаковки або щільно закриваючи тару, або упакувавши її в поліетиленовий пакет. Це допоможе уникнути поширення частинок порошку.
 3. Засоби боротьби з домашніми шкідниками - мухами, клопами, тарганами, жуками, комарами і іншими слід зберігати окремо відповідно до інструкції і строго стежити за терміном придатності. Зазвичай такі кошти мають обмежений термін зберігання і бувають досить токсичними для проживаючих у приміщенні людей і домашніх тварин. При проведенні дезінсекції приміщення необхідно щільно закрити двері і вікна, діти і тварини повинні приміщення покинути. Дезінсекція тривати зазвичай близько півгодини, після цього можна відкрити двері і вікна і впустити тварин і дітей. Такий порядок запобіжить інтоксикацію організму і побічні реакції.
 4. Особливий підхід вимагає зберігання коштів, що володіють хорошою возгораемостью. До таких речовин відносяться універсальні клеї, розчинники, бензин і ацетон. Заборонено роботу дітей з універсальним клеєм внаслідок його високу токсичність. Зберігати легкозаймисті засоби побутової хімії слід тільки в невеликих кількостях, в добре закупорених ємностях і найкраще звести контакт таких речовин між собою до мінімуму. Обов'язково зберігайте займисті речовини якнайдалі від джерел тепла (печі, електрокаміни, теплові батареї, побутові газові плити), електрики і вогню. А ще не тримайте їх поруч з книгами.

У використанні засобів побутової хімії головне не тільки їх правильне зберігання, а й правильне поводження і використання. Намагайтеся завжди застосовувати засоби індивідуального захисту з речовинами підвищеної небезпеки - респіратори, маски і рукавички.

Пам'ятайте - дотримуючись правил зберігання побутової хімії ви охороняють не чуже здоров'я, а своє в першу чергу!

Немає коментарів:

Дописати коментар